Oto analiza rozdania, którą przygotował Jonathan Little, dwukrotny mistrz WPT. Pytanie brzmi, jaka była prawidłowa decyzja na riverze.
Tym razem moja analiza dotyczy rozdania, które Garrett Adelstein, pokerzysta high stakes rozegrał podczas transmisji „Hustler Casino Live”. Swojego rywala wystawił na próbę na riverze, betując za wystarczająco dużo, aby postawić go na all-inie.
Rywalem Adelsteina był Ethan, zawodnik, który tym razem grał na znacznie wyższych stawkach niż zazwyczaj. Garrett Adelstein zdecydował się zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie robił, udowadniając tym samym, dlaczego jest ulubieńcem kibiców.
Analiza rozdania
Blindy wynosiły 100/200/400$. Ethan siedział na UTG, miał i zagrał za 1.200$. Na cutoffie siedział Trevor i sprawdził, trzymając
. Garrett Adelstein był na buttonie, miał
i postanowił 3-betować za 5.500$.
Ethan sprawdził, co uważam za prawidłowe zagranie. Jego ręka jest zbyt silna, aby ją spasować. Natomiast 4-betowanie sprawi, że wystawi się na ryzyko all-ina ze strony Adelsteina. Tymczasem Trevor podjął prawidłową decyzję i spasował swoje zdominowane K-Qo.

Garrett Adelstein
Flop
Flop to . Ethan trafił top parę i postanowił zaczekać. Garrett kontynuował agresję, zagrywając bet za 4.000$. Ethan miał top parę i dobrego kickera, więc powinien zagrywać check-call we wszystkich rundach betowania, aby w ten sposób utrzymać Garretta w rozdaniu, ze wszystkimi jego blefami.
Turn
Na turnie pojawił się . Garrett trafił seta waletów, a Ethan znalazł się w sytuacji drawing dead. Zdecydował się zaczekać. Garrett zagrał za 17.000$ i dostał sprawdzenie. Uważam, że zagranie Ethana jest prawidłowe, pomimo pojawienia się na turnie złej karty, która to poprawia ręce w stylu A-J, które teraz pokonują Ethana.
River
River to . Ethan ponownie zaczekał. W puli znajdowało się 55.100$. Garrett postawił rywala na all-inie za 66.500$. Co zrobilibyście w tej sytuacji?
Na river spadła absolutnie zła karta dla Ethana, ponieważ poprawia rękę A-T, a także najbardziej oczywisty blef Garretta, a więc K-Q. Adelstein ma łatwą decyzję, aby zagrać all-in za niewiele więcej niż rozmiar puli. Przed Ethanem trudna decyzja.
Gdy zawodnik myślał, co zrobić, Garrett Adelstein wykonał interesujący ruch, mówiąc rywalowi „Mam to”. Uważam, że Garrett zrobił tak, ponieważ myślał, iż Ethan chce spasować. W jego głowie dosyć oczywista była myśl, że Ethan ma jakiegoś rodzaju asa. Nie sądzę, że Adelstein próbował być miły i oszczędzić pieniądze rywala. Moim zdaniem wykonał mądre zagranie, starając się popchnąć rywala do sprawdzenia.

Jonathan Little
Sprawdzić czy spasować?
Czy zdecydowalibyście się na sprawdzenie, czy na spasowanie? To zależy od tego, jak u Garretta wygląda struktura zakresu 3-betowania z buttona wobec raise’u z UTG i sprawdzenia przez rywala ze środkowej pozycji. Jeśli ma w zakresie dużo kombinacji K-x suited, to ten spot wydaje się rozsądny do tego, aby sprawdzić. To z tego powodu, że bardzo prawdopodobne, iż z K-x suited betowałby flop, rozważając betowanie turna i prawie na pewno zagranie all-ina na riverze.
Jeśli jednak Garrett nie 3-betuje tych rąk, ale generalnie 3-betuje z silniejszym, linearnym zakresem, to prawdopodobnie masz dosyć łatwą decyzję, aby spasować.
Ethan spasował, co według mnie jest prawidłowym zagraniem, biorąc pod uwagę to, co spadło i mierząc się z all-inem na riverze. I chociaż Ethan spasował, to możesz wykonywać takie zagranie, jak pokazał Garrett, i zadziała to raz na jakiś czas.
Jonathan Little – książki o strategii
Na koniec przypominamy, że dzięki wydawnictwu Player ukazały się polskie wersje trzech książek, których autorem jest Jonathan Little. Są to „Blefy”, „Doskonałość w No-Limit Holdem” oraz „Pokonywanie niskich stawek w No-Limit Hold’em”. Dzięki portalowi RailMe kupicie te książki w promocyjnych cenach. Szczegóły znajdziecie tutaj.