O autorze

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

 1. 1
  Avatar

  Jabłecznik

  > „Błędem nie jest spasowanie kart lub sprawdzenie na poprzedniej ulicy. Błąd wynika z braku myślenia z wyprzedzeniem. Gdy zawodnik sprawdził pierwszy bet, to jaki miał plan na kolejną ulicę? Prawda jest taka, że wielu zawodników nie posiada planu gry, a każdą decyzję podejmują oddzielnie.”

  Błędem jest takie myślenie raczej, wywodzące się z dogmatów poprzedniej ery pokera. To co zrobimy na następnej ulicy powinno zależeć od tego co na niej spadnie. Więc mówienie o planie na kolejną ulicę to jak mówienie, że masz plan na każdą możliwą kartę jaka może spaść. Jeśli nie jesteś komputerem, to raczej trudno wykonalne w czasie gry.

  „If someone asks me what my plans are for the turn and the river, my reply is “There are way too many possible turn and river cards and too many things can happen. Therefore, my strategy is to simply take what I believe is the most profitable line and I’ll re-evaluate on the turn and river.”” (Matthew Janda, No-Limit Hold ‚Em for Advanced Players)

  > „To, że nie planujesz z wyprzedzeniem prawie na pewno przełoży się na błąd. Załóżmy, że mam 9-T i bronię swojego big blinda wobec twojego raise’u przed flopem. Flop to K-T-6. Ty betujesz, a ja sprawdzam. Turn to 2 offsuit. Grasz all-in, który ma wielkość puli. Moim jedynym mądrym zagraniem jest sprawdzenie, ponieważ jeśli teraz spasuję, to dlaczego sprawdzałem na flopie? Z pewnością nie było sensu w sprawdzenia flopa, mając nadzieję, że złapię kolejną T lub 9. To tylko pięć outów, nie wystarczy na mądry call. A jeśli myślę, że mnie pokonałeś, to powinienem spasować na flopie.”

  Jeśli będzie foldował T9 na tym flopie z BB vs BN to będzie foldował znacznie za dużo i będzie łatwym celem do exploitu. Poza tym totalnie pominięta została kwestia bet sizu. To że przeciwnik betuje na flopie nie oznacza, że automatycznie będzie betował kolejne ulice. Nasz calling range powinien posiadać zarówno ręce które będziemy mogli scalllować na turnie (w zależności od runouta) i takie które sfoldujemy na kolejny bet (w zależności od sizingu i runouta). Poza tym nasz range dla balancu powinien tutaj zawierać również mocne ręce i nieść ryzyko dla przeciwnika nadziania się na mocniejszą rękę, naszym celem w optymalnej strategi jest uczynić jego strategię obojętnym pomiedzy checkiem, a „bluff” betem na flopie i turnie. Poza tym mamy jeszcze check-raise range, którego ryzyko musi uwzględnić przeciwnik, zwłaszcza na short stackach. Przykładowo ,betowanie wszystkich A high może być overcbetowaniem i nadzianiem się na agresywną strategię check-raisa od BB. T9 wciąż ma outy poza tym i wciąż jest lepsze od high card i niższych par przeciwnika.

  Ponadto, jeżeli gość będzie zawsze callował turn jeśli scallował flop, to przeciwnik może się zadjustować i nigdy nie blefować turna jeśli BB tutaj callował flop, bo zawsze może założyć, że albo ma TP+, albo chociaż mocnego drawa. Jeśli zawsze będzie często foldował turna po callu na flopie to może overbetować i częściej blefować turna. Strategia OOP powinna tutaj postawić IP przed trudnym wyborem z jego blefami.

  Odpowiadać

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2019 Copyright RailMe.com Portal ten prowadzony jest w języku polskim i adresowany do odbiorców polskojęzycznych zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z portalu jest zgodne z prawem. Korzystanie z portalu jest dozwolone tylko i wyłącznie dla osób podlegających jurysdykcjom, w których uczestnictwo w opisywanych grach jest legalne. Korzystając z portalu użytkownik zapewnia administratora portalu, że uczestnictwo w grach jest w jego jurysdykcji dozwolone i ponosi pełną odpowiedzialność przed administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.