Poznajcie garść ciekawostek na temat kariery i sukcesów pokerowych Patrika Antoniusa.
Fin to jeden z najpopularniejszych pokerzystów, co zawdzięcza świetnym wynikom cashowym i turniejowym. Na swoim koncie ma jeden tytuł mistrza EPT, a jego wygrane live to 12 mln dolarów. Od pewnego czasu rozwija aplikację First Land of Poker, a także bierze udział w turniejach The Patrik Antonius Poker Challenge, które mają za zadanie promować wspomnianą usługę. Co jeszcze warto wiedzieć o 40-letnim pokerzyście, który na co dzień mieszka w Monte Carlo? Oto cztery ciekawostki, które przygotował Paul Seaton.
Model
Antonius jest teraz jednym z najgłośniejszych nazwisk w świecie pokera, ale przecież nie zawsze zarabiał na życie w taki sposób. Swoją karierę zawodową zaczynał jako model oraz trener tenisa. W młodości zapowiadał się na dobrego gracza, ale karierę uniemożliwiła mu kontuzja pleców. W pewnym momencie swojego życia zawodowego wybrał pokera, co jak pokazał czas, było strzałem w dziesiątkę.
Pierwsze miejsce płatne
2003 rok był być może najważniejszym w historii pokera. Właśnie wtedy Chris Moneymaker wygrał Main Event WSOP i zapoczątkował pokerowy boom. Także w 2003 roku swoje pierwsze miejsce płatne w turnieju pokerowym live zanotował Antonius. Działo się to w listopadzie, gdy rozgrywano festiwal St. Maarten Open. Patrik zajął czwarte miejsce w turnieju Pot-Limit Omaha, do którego wpisowe wynosiło 220$. Opłacono je 150 razy, a nasz bohater otrzymał 3.480$. Dodajmy, że ósme i dziewiąte miejsce zajęli Marcel Luske (1.350$) i Juha Helppi (1.160$). Antonius czekał na kolejne miejsce płatne dokładnie rok. Na tym samym festiwalu był dziesiąty w Pot-Limit Hold’em. 150$ wpisowego zamienił na nagrodę w wysokości 720$.
Pierwsze duże nagrody przyszły w 2005 roku. W Main Evencie PCA był dwunastu i otrzymał 34.600$. Z kolei 15. miejsce w Main Evencie Bay 101 Shooting Stars of Poker przełożyło się na nagrodę w wysokości 40.000$. Uwieńczeniem świetnego roku było zwycięstwo w EPT Baden (288.180€).

Patrik Antonius
Czarny Lotos
Antonius ma za sobą długą i bogatą w sukcesy karierę. W jej trakcie dorobił się kilku przydomków, w tym „The Black Lotus” i „The Finn”. Jeśli ktoś w pokerowym świecie nie zapamiętał jego nazwiska po sukcesie w Baden, to na pewno wbiło mu się ono do głowy po kolejnych kilku tygodniach. W grudniu zajął drugie miejsce w prestiżowym WPT Five Diamond World Poker Classic, które rozgrywano w kasynie Bellagio. Patrik musiał uznać wyższość Rehne Pedersena, ale gorycz porażki zapewne osłodziła mu nagroda w wysokości 1.046.470$. Do dzisiaj to jego trzecia największa nagroda w turniejach live. Co ciekawe dwie większe nagrody także są efektem drugich miejsc.
W 2012 roku otrzymał 1.200.000 AUD po przegraniu heads-upu z Philem Iveyem w 250.000 AUD Challenge. Z kolei dwa lata temu musiał uznać wyższość Justina Bonomo w Super High Roller Bowl China, otrzymując 3.153.551$.
Poker online
Patrik wypłynął na szerokie wody pokera dzięki świetnej grze online, a można było go spotkać na PokerStars i Full Tilt Poker. W przypadku tego drugiego poker roomu był jego ambasadorem. Grę online odkrył w 2003 roku. Zaczął od wpłacenia 200$, które w kilka miesięcy zamienił w 20.000$. Reszta to już historia. Pomiędzy 2008 a 2013 rokiem jego wygrane na FTP wyniosły 11 mln dolarów. Na PokerStars (lata 2007-2016) było to 6 mln dolarów. W tamtych czasach rywalizował z Tomem Dwanem, Viktorem „Isildurem1” Blomem i Philem Iveyem.