Wydawnictwo Player rusza z przedsprzedażą książki „Strategie w turniejach Progressive Knockout”! Sprawdźcie, co ciekawego w niej znajdziecie.
Kilka tygodni temu Wydawnictwo Player wypuściło na rynek polską wersję książki pt. „Nowoczesna teoria pokera” autorstwa Michaela Acevedo. Jeśli jeszcze jej nie czytaliście, to warto się pośpieszyć (na Czytelników naszego portalu czekają rabaty), gdyż wkrótce premierę będzie mieć kolejna książka.
„Strategie w turniejach Progressive Knockout”
„Strategie w turniejach Progressive Knockout” to książka, której autorami są Dara O’Kearney oraz Barry Carter. Ten pierwszy to doświadczony pokerzysta z Irlandii. W turniejach live wygrał 1.199.417$. Jego wygrane online to 3.748.953$. Ten drugi to znany dziennikarz pokerowy. Jest choćby współautorem dwóch części „The Mental Game of Poker” (znajdziecie je również w ofercie Playera). Z O’Kearneyem napisał trzy książki o strategii, w tym tę, która wkrótce ukaże się po polsku.
Dzisiaj rozpoczyna się jej przedsprzedaż, zakończy się ona 21 września. Wysyłki ruszą 23 września. Promocyjna cena książki to 79 zł (cena regularna wynosić będzie 89 zł), ale na Czytelników RailMe.com czeka dodatkowy rabat, o czym piszemy na końcu newsa.

Dara O’Kearney
O czym jest ta książka?
Na stronie wydawnictwa czytamy:
Turnieje Progressive Knockout są niewątpliwie najszybciej rozwijającym się formatem pokera online. Poker roomy je lubią, a gracze rekreacyjni wręcz kochają. Mimo tego wielu poważnych pokerzystów ma trudności z opanowaniem niezbędnych zmian strategicznych w porównaniu do klasycznych MTT.
Na potrzeby książki zawodowy gracz Dara O’Kearney przeprowadził wnikliwe analizy z użyciem najnowszych technologicznie solverów. Wszystko po to, aby pokazać czytelnikowi najpotrzebniejsze korekty strategii, dzięki którym zwiększa się szanse na zwycięstwo w turniejach PKO. Ta książka pomoże ci naprawić największe leaki i pozbyć się z tego formatu niepewności.
Nauczysz się:
- jak dostosować zakresy w PKO
- kiedy można zaryzykować w grze o wysokie bounty
- jak korygować strategię przy znaczących skokach wypłat i na stole finałowym
- kiedy należy pozostać przy bardziej standardowej strategii
- szybkich obliczeń przydatnych przy stołach PKO.
Praktyczny przewodnik po Progressive Knockout
„Strategie w turniejach Progressive Knockout” świetnie wpisuje się w rosnącą popularność turniejów PKO. Zawodników przyciąga do nich m.in. możliwość szybkiego zdobycia nagród, bez konieczności czekania do klasycznej strefy miejsc płatnych, ale dzięki eliminowaniu rywali w każdym momencie. Jak jednak prawidłowo grać w turniejach PKO? Ze względu na zawarte w nich bounties, strategia jest inna niż we freezeoutach. I w wyborze prawidłowych linii gry pomaga książka „Strategie w turniejach Progressive Knockout”.
Dziennikarz PokerNews Lyle Bateman pisze:
Rezultatem pracy autorów jest imponująco zwięzła książka, która może pomóc niszczyć turnieje PKO równie efektywnie, jak było to w przypadku ich książki na temat satelit. Analizy O’Kearneya są nie tylko jasne i łatwe do zrozumienia, ale też układ i struktura książki intuicyjnie prowadzą czytelnika przez różne koncepcje.
Książka nie jest przewodnikiem po tym, jak grać w turniejach PKO od początku do końca. Zamiast tego zaczyna się od szerokiego przeglądu podstaw i przez pierwsze 20 stron daje czytelnikowi solidną wiedzę na temat dalszych koncepcji, przekazuje podstawowe rozumienie tego, jak zacząć stosować to przy pokerowych stołach. Następnie O’Kearney i Carter wchodzą głębiej w temat tego, jak i dlaczego bounty wpływa na różne ręce, które zawodnik może zyskownie rozegrać w określonych sytuacjach w turniejach PKO.
Przez resztę książki autorzy prowadzą czytelnika przez różne przykłady tego, jak stosować strategie i matematykę w czasie gry. Zdecydowali się zrobić to w innowacyjny sposób. Przyjmując podstawową wiedzę o tym, jak grać w „normalnym” turnieju wielostolikowym, autorzy poświęcają większość czasu na dyskusje o tym, jak bounties powinny zmienić twoją strategię gry.
Nawigacja po nieznanym terenie
Autorzy książki tłumaczą, że chociaż jest ona skierowania do amatorów na poważnym poziomie, a także do zawodowców, to głównie skupiali się na dotarciu do tej pierwszej grupy zawodników. Ich celem było pokazanie czytelnikowi, jak decyzje różnią się w określonych miejscach w trakcie turnieju. Używając do tego jednego rozdania jako przykładu, znacznie uproszczono ten proces, a przy tym książka nie traci na przejrzystości. Dziennikarz podsumowuje:
Styl O’Kearneya pozwala mu na wyjaśnianie w prosty sposób złożonych koncepcji. Zastosowane przykłady jasno pokazują czytelnikowi, jak i kiedy stosować je podczas gry. Jeśli zastanawiałeś się, jakie są najlepsze zagrania w kluczowych spotach w turniejach bounty, to nie jesteś w tym sam. Aż do teraz było to głównie niezbadane terytorium, ale książka „Strategie w turniejach Progressive Knockout” jest twoją nawigacją na tym polu. Twoja gra w ramach Progressive KO już nigdy nie będzie taka sama.
W swojej recenzji dziennikarka PokerTube Haley Hintze dodaje:
Większość zawodników rozumie, że ktoś, kto jest na short stacku i już zdobył kilka bounties, jest bardzo łakomym kąskiem, więc dodatkowe ryzyko jest prawidłowe. Celem O’Kearneya jest nauczenie zawodników nie tylko tego, jak grać, ale również, jak prawidłowo obliczyć ryzyko, jakie należy podjąć.
Analizy tam zawarte są na tyle nowe i przełomowe, że powinny przynieść wspaniałą nagrodę tym, którzy przeczytają książkę i zastosują zawarte tam pomysły. Turnieje PKO nie są dla każdego, ale jak w przypadku wszystkich nowości, jest w nich wiele łatwych spotów i jest też wielu zawodników, którzy jeszcze nie do końca rozgryźli strategię gry. O’Kearney i Carter oferują w tym temacie solidne narzędzie do nauki.
Przedsprzedaż i rabat
Na Czytelników naszego portalu czeka zwiększony rabat na książki Wydawnictwa Player! Od teraz wynosi on 7 złotych. Wystarczy wpisać kod RAILME podczas zakupów w sklepie Playera. Przedsprzedaż książki „Strategie w turniejach Progressive Knockout” już trwa (możecie ją zamówić tutaj).