About the author

JackDaniels

Redaktor naczelny RailMe.com, dinozaur polskiego pokera, fan trash talkingu i 53 w drzewkach

Related Articles

5 Comments

 1. 1

  On

  Jedno pytanie, w stackach graczy jest 5 426 500 żetonów, a przy 53 wpisowych powinno być 5 300 000, rozumiem różnicę 26,500 no bo to ktoś mógł źle wpisać 1k przy pakowaniu (choć wiem jak gracze liczą dokładnie stacki), ale różnica ponad 100k świadczy o tym jakby brakowało przynajmniej 1 wpisowego, a przy 2500 to trochę kasy, ciekawe czy gracze poproszą o chip count w pewnym momencie…

  Nie żebym się czepiał ale mam ciągle wrażenie, że na turniejach nas organizatorzy (nie tylko w jokerze) robią w konia na wpisowe. Co mnie wewnętrznie bardzo irytuje.

  Jeżeli by tak było to smutna sprawa, by przy eventach na których się zarabia kupę szmalu, okradać graczy którzy dają Tobie zarobić.

  Mam nadzieję, że się mylę. 😀 😀

  Reply
  1. 1.1

   JackDaniels

   Mylisz się i to bardzo. Po pierwsze – wyciągasz zbyt pochopne wnioski z zapisu mojej relacji, a ja też o wszystkim mogę nie wiedzieć lub gdzieś się pomylić. Wczoraj w przedostatnim rozdaniu dnia poleciało jeszcze jedno re-entry, którego już po prostu wczoraj nikt nie wrzucił na zegar turniejowy, bo kończył się dzień startowy i było zamieszanie z liczeniem stacków.

   Czasem nie trzeba być księgowym i jeszcze przy okazji oskarżać kogoś o oszustwo czy kradzież. Tym bardziej w tak transparentnym klubie, jak Joker.

   Reply
   1. 1.1.1

    on

    Dlatego napisałem, że mam nadzieję, że się mylę… 🙂 Dziękuję za szybkie wytłumaczenie.

    Kilka razy ostatnimi czasy byłem świadkiem na turniejach w Warszawie, że przy sprawdzeniu żetonów okazywało się, że brakuje wpisowych, to nie jest mój wymysł, a po prostu szczera prawda. W jednym z lokali gdy grałem headsupa poprosiliśmy o sprawdzenie i brakowało aż 5 buy inow przy 100 wpisowych (mimo wszystko 5% puli). Organizator pół żartem pół serio śmiejąc się powiedział, że gdzieś ktoś się pomylił bo było dużo rebuy i dodał do puli. Gdyby to miało miejsce raz, to spoko, ale ja niestety byłem świadkiem w ciągu ostatniego roku dwóch takich sytuacji, a znajomi opowiadali mi o kilku innych i po prostu jestem może przewrażliwiony.

    Fakt do Jokera nie wpadam, to nie wiem co jest tam grane i jak bardzo jest transparentne, nie znam ekipy która za tym stoi, ale jeżeli tak przyrzekasz na Jokera, to nie ma sprawy, nie wtrącam nosa. Do księgowego mi daleko, lubię liczby i statystyki no to sobie po prostu sprawdziłem. 🙂

    Na co dzień żyje w Berlinie i jestem przyzwyczajony po prostu do perfekcyjnego zliczania stacków, tam po Day1 zawsze następuję ogólne sprawdzenie i jeżeli nie zgadza się nawet 1k to w day 2 proszą przed rozpoczęciem o przeliczenie wszystkich stacków i zgłoszenie kto się pomylił. To samo po zakończeniu turnieju chip count. Jeżeli coś się nie zgadza, wchodzi w grę monitoring i to dość poważnie bo świadkiem byłem jak przyłapano „rega” na tym.

    I tu uwaga, nie chodzi nawet o to, że pokerroom robi w balona, może być i tak, że gracze czasem przemycą kilka żetonów o wysokich nominałach z mniej istotnych turniejów (byłem świadkiem w Berlinie w maju przy większym turnieju w Spielbanku). Dla dobra klubu po prostu warto by wszystko było perfekcyjnie zliczane, to tylko wpływa na transparentność.

    Fakt, może za szybko palnąłem z tym okradaniem, ale wiesz jak jest po prostu. Sorry jak kogoś obraziłem. Wierze w szczere intencje, po prostu spaliłem się ostatnio kilka razy i sądzę, że w Warszawie coraz więcej ludzi ma takie wrażenie bo coraz częściej słyszę o tym, że jest chip count w turnieju.

    Reply
 2. 2

  shad

  Na odwrót wpisujesz dziś Frekwencja/W grze 🙂
  pzdr
  Frekwencja: 13
  W grze: 67

  Reply
  1. 2.1

   JackDaniels

   O masz… Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy…

   Thx, poprawione.

   Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2019 Copyright RailMe.com Portal ten prowadzony jest w języku polskim i adresowany do odbiorców polskojęzycznych zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z portalu jest zgodne z prawem. Korzystanie z portalu jest dozwolone tylko i wyłącznie dla osób podlegających jurysdykcjom, w których uczestnictwo w opisywanych grach jest legalne. Korzystając z portalu użytkownik zapewnia administratora portalu, że uczestnictwo w grach jest w jego jurysdykcji dozwolone i ponosi pełną odpowiedzialność przed administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.